KWORKS Girişim Hızlandırma Programı

Girişimlere sıfırdan başlangıç gücü verme ya da kurumsal şirketleri yenilikçi değerlerle destekleme amaçlı tasarlanan KWORKS Programları ile hedefine doğru emin adımlarla ilerle!

Girişim riskini en aza indirmek, başarısız ticarileşme oranlarını azaltmak üzere, girişimcilerin fikirlerinin pazar potansiyelini test edilebileceği, fikrin pazar şartlarının ve uygulanabilirliğinin denendiği KWORKS Ön Kuluçka Programı deyim yerindeyse girişimciler için bir test sürüşü niteliğindedir.

Bu programda mentor ve uzman profesyonellerle düzenlenen oturumlarda, girişimcilerin ekosistemdeki kilit paydaşlar ve tecrübeli girişimcilerle buluşmaları sağlanır. Ön kuluçka süreci sadece girişimci ve ekosistem paydaşları arasındaki etkileşimi kuvvetlendirmekle kalmayıp girişimcilerin iş fikirlerini müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yeniden şekillendirmesine da olanak tanır.

1. Online Başvuru

KWORKS Hızlandırma Programı’na her sene açtığı çağrı dönemlerinde KWORKS internet sitesi üzerinden Türkiye genelinde girişim başvurularını kabul etmektedir. Yapılan ön değerlendirmede başarılı bulunan girişimler seçim jürisiyle yapacakları yüz yüze görüşmeye davet edilir.

2. Jüri Sunumları

Yüz yüze görüşmeye davet edilen girişimler girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerinden oluşan mentor ve yatırımcılar, KWORKS’un kurumsal iş ortaklarının temsilcileri ve KWORKS ekibinden oluşan seçim jürisinin önünde girişimlerini sunma imkanı bulurlar. Girişimci ekibin yetkinliği, fikrin uygulanışı, teknoloji ve inovasyon potansiyeli, hedeflenen pazarın büyüklüğü, rekabet avantajı, pazara giriş stratejisi ve ölçeklenebilme potansiyeli kriterleri ışığında değerlendirilen girişimler arasında başarılı bulunan girişimler 3 aylık yoğun Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazanır.

3. İş Modeli Doğrulama Aşaması

KWORKS’ün kendilerine sunduğu geniş ayni destek imkanlarından faydalanarak KWORKS ekibi ve mentorlarının yakın desteğiyle girişimlerini başarılı bir işe dönüştürmek için çalışacakları programın bir aylık ilk aşaması girişimlerin iş modellerini geliştirerek müşteri nezdinde doğrulamalarına ve çözüm-pazar uyumunu yakalamalarına odaklanır. Bu aşamada girişimler yoğun müşteri görüşmeleri yaparak hedefledikleri pazarı derinlemesine keşfetme fırsatı bulurlar.

4. En Yalın Çözümü Geliştirme Aşaması

Programın ikinci safhasında ekipler, müşterilerinden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda pazara sürecekleri en yalın ürünü tasarlayarak hayata geçirmek için çalışırlar. Bu kapsamda özellikle kullanıcı deneyimi tasarımı, çevik yazılım geliştirme ve test tasarımı gibi alanlarda mentorluk alma imkanı yakalarlar.

5. Pazar Geliştirme

Programın son aşamasında girişimler ürünlerini pazara sürmeye ve müşteri kanallarını etkili bir biçimde kullanarak doğruladıkları gelir modelleri ile ekonomik değer üretmeye odaklanırlar. Gelir üreterek büyümeye başlayan girişimler, KWORKS’ün aracılığıyla melek yatırımcılar, melek yatırımcı ağları ve erken aşama yatırım şirketleri ile bir araya gelerek yeni finansman olanakları yakalarken aynı zamanda KWORKS’ün kurumsal iş ortaklarıyla da bir araya gelerek potansiyel işbirliklerini ve yeni müşteri kanallarını keşfetme fırsatı bulurlar.

6. Demo Day

KWORKS’un Hızlandırma Programı’nın sonunda düzenlediği Demo Day etkinliğinde programı başarıyla tamamlayan KWORKS girişimleri, başarılı girişimciler, mentorlar, yatırımcılar ve kurumsal şirket temsilcilerinden oluşan katılımcılara girişimlerini sunarak girişimcilik ekosisteminde önemli bir görünürlük elde etme fırsatı yakalarlar.

KWORKS Kurumsal Gelişim Programı

KWORKS, işbirliği yaptığı kurumsal şirketlerin gereksinimleri doğrultusunda özel olarak tasarladığı programlar ile şirket bünyesinde varlığı tespit edilen ürün ve süreç darboğazlarını aşmak ya da şirketin odak teknoloji alanları veya sektörlerinde yenilikçi çözüm ve ürünlerin geliştirilmesine olanak sağlayacak sürdürülebilir bir inovasyon altyapısının oluşturulmasını sağlar.

İletişim Listemize Kayıt Ol!

Güncel gelişmeleri takipte kalmak için iletişim listemize kayıt ol!