Genel olarak mühendislik, sanayi ve reklam şirketleri tarafından kullanılan lazer kesim makinesi, 2 boyutlu tasarım programları ile hazırlanmış vektörel çizimler ile kesme ve kazıma işlemleri yapar.

Lazer ışını, karbondioksit lazer tezgahlarında karbondioksit gazına elektrik akımı vererek oluşturulur. Karbondioksit (CO2) lazer kesim makineleri ile kesim, kazıma ve markalama işlemleri yapılabilir. Bu işlemler lazerin gücüne, kullanılan malzeme ve malzeme kalınlıklarına göre değişiklik gösterir.

Vektörel tasarım programlarında hazırlanmış çizimler makineye gönderilir, işlenmesi istenilen malzeme ve malzeme kalınlığı seçilerek kesim veya kazıma işlemine başlanır. CO2 ile pleksi, ahşap, plastik, kumaş, kağıt, karton, MDF, kontraplak gibi malzemeler işlenebilir.

Donanım girişimcileri ve makerların göz bebeği haline gelen lazer kesim makineleri ile, takıdan aydınlatmaya, mobilyadan ambalaja bir çok farklı ürün yapılabilir. Imaks IML-0605MU masaüstü mini lazer kesim tüm bu fonksiyonları başarıyla yerine getirir ve projelerinde ihtiyaç duyabileceğin birçok fiziksel parçayı dakikalar içerisinde ortaya çıkarabilmeni sağlar.

Teknik Özellikler:

Çalışma Alanı: 600x900mm
Lazer Gücü: 90W
Lazer Tipi: CO2 Sealed lazer tüp
Soğutma: Su soğutma
Kazıma Hızı: 0-60 mm/dk
Kesme hızı: 0-40 mm/dk
Min. Yazı Ölçüleri: 1mm x 1mm latin harfleri
Max. Tarama Çözünürlüğü: 4000DPI
Uyumlu Grafik Programları: DST, PLT, BMP, DXF, DWG, AI, LAS
Kesim Yapan Malzemeler: Akrilik, Ahşap, MDF, Cam (Sadece kazıma), ABS Levhalar, Deri

Bu cihazlar da ilginizi çekebilir: