KWORKS Hakkında

KWORKS; girişimcilere fikir aşamasından ticarileşme aşamasına giden süreçte kapsamlı altyapı desteği sağlayarak, kuluçka ve hızlandırıcı rolü üstlenir. Girişimlerin güncel iş geliştirme metodolojileri kullanarak ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş modellerini oluşturmalarına zemin hazırlar.

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi ya da kısaca KWORKS, genç girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek vermek amacıyla 2014 yılında kuruldu.

KWORKS tarasından tasarlanan girişimcilik programları ile girişimciler, ihtiyaç duydukları ve özel uzmanlık gerektiren konular için KWORKS ekibinin yanı sıra dış paydaşlardan da destek alırlar. KWORKS, sağladığı geniş hizmet paketleriyle de girişimlerin erken aşamada ürün ve hizmet geliştirme maliyetlerini düşüren destekler sunar.

Program kapsamında girişimciler KWORKS’ün Şişli’deki ortak çalışma alanı olarak kurgulanmış merkezinde diğer girişimciler, mentorlar, danışmanlar ve ekosistem paydaşları ile etkileşime geçerler. Diğer yandan, sağlanan rehberlik, iş bağlantıları, akademisyenlere ulaşım ve başta Koç Holding grup şirketleri olmak üzere büyük kurumlar ile Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ağlarına erişim gibi destekler ile başarılı girişimlerin doğmasına olanak verilir.

Bununla beraber uluslararası endüstrilerde girişimlere yeni iş bağlantılarının sağlanması ve küresel boyuta açılmalarını kolaylaştırmak adına KWORKS uluslararası ağ üyeliklerine de önem verir. Bu çerçevede üye olunan EBN (European Business & Innovation Centre Network – ebn.eu) ve InBIA (The International Business Innovation Association – inbia.org) ağları diğer uluslararası inovasyon ve girişimcilik merkezleri ile olan ilişkileri güçlendirirken girişimcilerin küresel açılımlarına da yardımcı olur.

Tüm bu iş birlikleri ve destek faaliyetlerinin ışığında KWORKS, ülkemizde bir girişimcilik kültürü kurmayı asıl görev edindi. Girişimciliğin farklı alanlarına yönelik birçok seminer, çalıştay ve eğitim etkinlikleri ile girişimci, yatırımcı ve girişimcilik ekosisteminin diğer paydaşları için önemli bir buluşma noktası oldu.

KWORKS LAB
Donanım Yaratım Alanını

KWORKS Girişim
Geliştirme Programları

KWORKS
Güncel Etkinlikleri

Ekibimiz

Ali Koç

Deputy Vice President of Koç Holding

Ali Sabancı

Chairman of Pegasus Airlines

Faruk Eczacıbaşı

Deputy Vice President of Eczacıbaşı

Emre Kurttepeli

Chairman of Mynet Group

Cem Soysal

Inventram CEO

Enis Erkel

Executive Director of KWORKS

Işık Keçeci Aşur

Managing Partner of Caffe Néro

Hüsamettin Bayazıt

Former CEO of Vodafone Cyprus

Burak Yaman

Coordinator

Fatih Akşener

Program Coordinator

Mert Kütükoğlu

Makerspace Specialist

Cemal Caka

Facility Manager

Yusuf Ozan Üstebay

Training Programs Specialist

Mustafa Kemal Aksel

Content & Marketing Specialist

KWORKS Girişimcilik Ekosistemi Partnerleri

Farklı sektörlerden yenilikçi iş ortaklarımızla, girişiminde başarıyı yakala! 

Kafana takılan bir şey mi var?

Bunlarla kendini hiç sıkma; sen sor, biz söyleyelim.

İletişim Listemize Kayıt Ol!

Güncel gelişmeleri takipte kalmak için iletişim listemize kayıt ol!