3 boyutlu yazıcılar, 3 boyutlu modelleme programları ile modellenmiş ürünleri, katı ve elimizle tutabileceğimiz gerçek nesnelere dönüştürmeye yarayan bir yazıcı çeşididir.

Rhinoceros, Solidworks, SketchUP, Maya, Tinkercad, ZBrush gibi 3 boyutlu modelleme programlarında modellenen ürün veya tasarımlar .stl formatında kaydedildikten sonra, 3 boyutlu yazıcının programına aktarılır. Bu program modellenen ürünün 3 boyutlu yazıcıdan basılmasına uygun olup olmadığı ile birlikte, basım süresini ve kullanılacak olan malzeme miktarını gösterir.

Günümüzde endüstri ürünleri tasarımcıları, iç mimarlar başta olmak üzere farklı sektörlerin de odağında olan 3 boyutlu yazıcılar, modellenen ürünün prototipini oluşturarak bu ürünün tüketici ile test aşamasına geçmesini sağlayarak, ürünün pazara girme sürecini de hızlandırarak tasarımcılara büyük imkanlar sağlar.

Zaxe X-1 kablosuz ağ erişimi özelliğiyle, yazıcının yanında olmasan bile verilerini göndermene ve hızlıca çıktı almana olanak verir. Türk girişimi olan Zaxe dokunmatik ekranı ve kolay anlaşılır arayüzü ile kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Başlangıç aşamasında cihaza otomatik olarak indirilmiş özgün modelleri sorunsuzca basabilirsin.

Teknik Özellikler:

Baskı Alanı: G 200 x D 200 x Y 220mm
Katman Kalınlığı: 50 – 300 Mikron
Baskı Teknolojisi: FFF
Bağlantılar: Wifi, Ethernet, USB Bellek
Ekran: Renkli, Dokunmatik Ekran
İşlemci: ARM Cortex M3, 120Mhz
Filament Çeşitleri: ABS, PLA

Bu cihazlar da ilginizi çekebilir: